More

  Besa e Dervenit e ndarë në dy grupe !?

  Sot Lëvizja Besa mbajti dy mledhje të Kryesisë njëra në Tetovë të udhëhequr nga Kryetari Bilall Kasami dhe grupi tjetër në Shkup të udhëhequr nga Afrim Gashi , Zejdi , Zeka në përgjithësi të gjithë anëtarët e Degës së Shkupit , njofton derveni.info

  Mësojmë se përçarjes së Lëvizjes Besa nuk i kanë munguar as Dega e Sarajit. Siç mëson derveni.info Dega e Sarajit është e ndarë në dy grupe.

  Në njërin grup të udhëhequr nga Orhan Murtezani përkrah grupin e Shkupit , kurse ish kandidati i komunës së Sarajit Bashkim Bakiu është radhitur nga grupi i Kryetarit aktual Bilall Kasamit.

  Përndryshe në Degën e Lëvizjes Besa në Derven mbizotron një revoltë e made dhe pjesa më e madhe e anëtarsisë është e revoltuar me situatën aktuale që mbizotron në parti./derveni.info

   

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads