More

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

   • Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat i kishte mar në luftën e vitit 2001, shkruan nmk-post. Ndërhyrjen kirurgjike e ka realizuar traumotologu më i njohur Ilir Hasani, të cilin ish luftëtari i lirisë e ka falenderuar me një status mjaft prekës Në të njëjtën betejë ai kishte humbur këmbën e tij.

  Ja postimi i plotë.

  “Në spital
  Një ndërhyje shumë e rëndë por falë profesionalizimit të dr. Ilir Asanit, operacioni kaloj me sukses.
  Shërimi vjen prej Allahut xh.sh por sebepi është i rëndësishëm, prandajne lus të madhin Zot që ta shpërblej me të mirat e kësaj dhe asaj bote dr. Ilirin për kontributin e tij të palodhëm në operscionin tim.

  Azgjë nuk është e rastësishme.
  Këto telashe mbi veteranët e luftës vijnë si rezultat i neglizhencës së institucioneve tona dhe përfaqësuesve politik për zgjedhjen e statusit të veteranëve të luftës. Shumica nga ne janë lënë në mëshirë të fatit ndërsa ata që duhet të gjejnë zgjedhje për fatin tonë pasurohen mbi gjakun dhe gjymtyrët tona të lëna në fushëbeteja.

  Thirrja jonë bëhet edhe më e fortë sot, tu jepet e drejta të gjithë veteranëve dhe statusi i tyre të marrë vendin e merituar” ka shkruar Elezi

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...