More

  Osman Shabani , gjykatësi i parë shqiptarë që do të gjykoj dy lëndë të ngritura nga PSP-ja

  Osman Shabani është gjykatësi i vetëm shqiptar në repartin për krim të organizuar pranë Gjykatës Penale Shkupi 1 me kompetenca republikane .

  Ai ka përvojë shumëvjeçare gjegjësisht katër vite si gjykatës hetues në Gjyqin Themelor Shkupi , dy vite ka punuar si gjykatës për kundërvajtje dhe një kuadër profesional.

  Osman Shabani me prejardhje është nga Derveni , gjegjësisht nga Gllumova.

  Ai do të jetë gjykatësi i parë shqiptar , që do të gjykoj dy raste atë “Toplik” dhe “Tenderi” lëndë të ngritura nga Prokuroria Speciale Publike./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend

  Prej datës 14 deri më 20 qershor, janë raportuar gjithsej 41 raste të reja me pertusis, të njohur si...

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...