More

  Osman Shabani , gjykatësi i parë shqiptarë që do të gjykoj dy lëndë të ngritura nga PSP-ja

  Osman Shabani është gjykatësi i vetëm shqiptar në repartin për krim të organizuar pranë Gjykatës Penale Shkupi 1 me kompetenca republikane .

  Ai ka përvojë shumëvjeçare gjegjësisht katër vite si gjykatës hetues në Gjyqin Themelor Shkupi , dy vite ka punuar si gjykatës për kundërvajtje dhe një kuadër profesional.

  Osman Shabani me prejardhje është nga Derveni , gjegjësisht nga Gllumova.

  Ai do të jetë gjykatësi i parë shqiptar , që do të gjykoj dy raste atë “Toplik” dhe “Tenderi” lëndë të ngritura nga Prokuroria Speciale Publike./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...