More

  Nxënësit e ShMQSh “SARAJ” -Shkup në garën “Hour of code FEIT 2017” arrijn të marin vendin e parë, dytë dhe tretë

  Nxënësit e ShMQSh “SARAJ” -Shkup pjes e garës “Hour of code FEIT 2017”- arrijnë të marin vendin e parë në fakultetin e shkencave teknologjike FEIT lëndën e Informatikës projekt për të treguar se çdokush mund të mësojë bazat në programim C++ dhe të zgjerojë pjesmarjen në fushën e shkencave teknologjike , njofton derveni.info.

  Në këtë garë mentor ishte prof.Burim Rexhepi kurse pjesamrës ishin nxenesit e vitit të dytë Isra Jonuzi , Armend Baki, Jasmina Mamuti, Jehona Ademi, Urim Demiri dhe Kanita Halimi.

  Në këtë garë që ishte e ndarë në disa kategori si (Infinity) nxënesi Emir Dauti mori vendin e parë dhe Armend Baki vendin e tretë kurse Urim Demiri në kategorine (AppLap) mori vendin e dytë./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...