More

  NP “Rrugët e Maqedonisë” fillon punimet për asfaltimin e rrugës Saraj – Grupçin

  NP “Rrugët e Maqedonisë” filloi punimet për asfaltimin e rrugës Saraj – Grupçin. Ky projekt është i vitit 2018 që lidh fshatrat shqiptare.

  Banorët e fshatrave të Sarajit dhe komunës së Zhelinës e mirëpresin nismën e rregullimit të rrugës pasi me asfaltimin e kësaj rruge lehtësohet edhe qarkullimi më i mirë.

  “Është një punë e mirë, nëse fillon asfaltimi, sepse është shumë e prishur. Besojë se kjo rrugë do të na ndihmojë që mos i prishim kerët pasi u shkatërruan më” u shpreh një nga banorët e Grupçinit.

  Ndryshe NP “Rrugët e Maqedonisë” edhe këtë vit do të investojë në shumë rrugë gjegjësisht në komunat shqiptare.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...