More

  Një pjesë Sarajit, nesër pa energji elektrike

  Për shkaqe teknike në rrjetin elektro-shpërndarës, nesër pa energji elektrike do të mbeten një pjesë e shfrytëzuesve në komunat Gjorqe Petrov dhe Saraj.

  “Nga ora 05:00 deri në ora 07:00, pa energji elektrike do të jetë një pjesë e fshatit Vollkovë të Komunës Gjorçe Petrov dhe fshatrat Kondovë, Sillare e Poshtme dhe Epërme, Graçan, Radushë, Dvorcë, Kopanicë, Rashçe, Bojanë, Saraj, Glumovë, Gërçec, Shishovë, Arnaqi, Paniçarë dhe Raoviq në komunën e Sarajit, njoftojnë nga Qendra Rajonale për Menaxhim me Krizave të Qytetit të Shkupit.

  Të hënën, më 11 shtator, pa rrymë do të jenë komunat Aerodrom, Gjorçe Petrov dhe Karposh.

  “Nga ora 8:30 deri në ora 12:00, përdoruesit e rr. “Gjorgji Andreeviq Kun” në Komunën e Aeroportit, nga ora 08:30 deri në 12:30, përdoruesit nga një pjesë e lagjes Vollkovë, konkretisht rrugët nr. 22 dhe nr. 60. në Komunën Gjorçe Petrov, kurse nga ora 08:30 deri në ora 13:30, përdoruesit nga një pjesë e rr. Vanço Mickov në komunën e Karposhit, njoftoi QRMK e Qytetit të Shkupit.

  Të martën, më 12 shtator, një pjesë e përdoruesve nga komunat Karposh dhe Ilinden do të mbeten pa energji elektrike.

  ” Nga ora 9:00 deri në ora 15:00 do të jenë pa energji elektrike përdoruesit nga pjesë të rrugëve “Moskovska”, “Londonska”, “Bruselska” dhe “Gavril Lesnovski” në komunën e Karposhit, ndërsa nga ora 10:00. deri në ora 13:00, shfrytëzuesit nga një pjesë e fshatit Marinë të komunës së Ilindenit, thuhet në njoftimin e QRMK të Qytetit të Shkupit. 

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...