More

  Neymar bëhet golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave me fanellën e Brazilit

  Brazili arriti që të fitonte në ndeshjen e parë të kualifikueseve për kampionatin botëror 5-1 ndaj Bolivisë.

  Por më shumë se fitorja vëmendjen e mori Neymar, i cili shënoi 2 gola e dha një asist në këtë takim. Ylli i Al Hilal u rikthye në fushë pas një mungese të gjatë dhe arriti që të bëhej protagonist.

  Me golat e shënuar ndaj Bolivisë, Neymar bëhet shënuesi më i mirë i të gjitha kohërave me fanellën e Brazilit, duke lënë pas legjendën Pele. Me dygolëshin e shënuar në mëngjesin e së shtunës, 31-vjeçari shkon në kuotën e 79 golave, dy më shumë se legjenda e Brazilit.

  Një rekord shumë i veçantë për Neymar që kalon një nga emrat më të mirë të historisë së futbollit, ndërkohë që ka mundësinë për ta thelluar akoma dhe më shumë këtë rekord. Ndaj Bolivisë spikati dhe ylli i Real Madrid, Rodrygo  i cili shënoi dhe 2 gola, ndërkohë që rrugën e rrjetës e gjeti dhe Raphinha.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...