More

  Nën moton “Pranverë pa drejtësi” u mbajt protestë para Qeverisë , për rastin e Almirit

  Sot para Qeverisë së Maqedonisë , nën moton “Pranverë pa drejtësi” u mbajt protestë për rastin e voglushit nga Kumanova Almir Aliu.

  Kjo protestë është organizuar kundër rikualifikimit të lëndës nga vepër penale “vrasje me paramendim” në aksident trafiku duke lënë të lirë të akuzuarin kryesorë Boban Iliq.

  Në këtë protestë morën pjesë familjarët e Almirit , artistë , profesorë , intelektual ,klerikë etj.Në mesin e protestuesve u panë edhe deputetët e Bashkimit Demokratik për Integrim.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...