More

  Nën moton “Pranverë pa drejtësi” u mbajt protestë para Qeverisë , për rastin e Almirit

  Sot para Qeverisë së Maqedonisë , nën moton “Pranverë pa drejtësi” u mbajt protestë për rastin e voglushit nga Kumanova Almir Aliu.

  Kjo protestë është organizuar kundër rikualifikimit të lëndës nga vepër penale “vrasje me paramendim” në aksident trafiku duke lënë të lirë të akuzuarin kryesorë Boban Iliq.

  Në këtë protestë morën pjesë familjarët e Almirit , artistë , profesorë , intelektual ,klerikë etj.Në mesin e protestuesve u panë edhe deputetët e Bashkimit Demokratik për Integrim.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Taravari dhe Sela vizituan Sarajin

  Sonte në Saraj Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari dhe ish-kryetari Ziadin Sela takuan strukturat e partisë të...

  Drejtori i ri i NP “Rrugë dhe Rrugica” inspektoi punët në teren

  Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska dhe drejtori i NP “Rrugë dhe Rrugica”, Said Said, inspektuan fazën përfundimtare...

  Fondacioni “ALBIZ” ndërtoi kopshtin për fëmijë në Radushë

  Sot për herë të parë u ndërtua këndi i lojërave inkluziv për fëmijët me nevoja të posaçme në shkollën...

  Shqiptohen 164 gjoba në Shkup

  MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejë 164 gjoba për shkelje të...
  WordPress Ads