More

  Në Angli ka vetëm një Manchester

  Manchester City nuk ka arritur të shpallet sot kampion i Premier Ligës, pasi një gjë të tillë për ia ka mohuar rivali lokal Manchester Unitedi, që ia shtyn festën.

  Skuadra e Pep Guardiolës e nisi për mrekulli këtë ndeshje duke shënuar dy gola të shpejtë, në minutat 25 e 30, përmes Kompanys e Gundoganit.

  Megjithatë, gëzimin e pjesës së parë tifozëve të Cityt ia mohoi në pjesën e dytë skuadra e Jose Mourinhos duke përmbysur gjithçka.

  Ishte Paul Pogba që në minutat 53 dhe 55 shënoi dy herë, me asistimet nga Herrera e Sanchez.

  Smalling ishte ai që shënoi golin e fitores për “Djajtë e Kuq” në minutën e 69.

  Kjo është humbja e dytë e Cityt në këtë sezon, pasi më parë vetëm Liverpooli kishte arritur ta mposhte.

  City në krye të tabelës ka 84 pikë, kurse Unitedi në vendin e dytë ka 71 pikë.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...