More

  Nderohet jeta dhe vepra e Gjergj Kastrioti Skenderbeut

  Qeveritarë, deputetë dhe kryetar komunash nga radhët e BDI-së, sot në sheshin “Skënderbeu” në Shkup vendosën lule dhe bën nderime para shtatores së Skënderbeut.

  Ky shesh ishte nikoqir i shënimit të datës së madhe të për hirrë të heroit tonë kombëtarë Gjergj Kastrioti – Skënderbeu. Para shtatores së Skënderbeut në Shkup, morën pjesë shumë figura të rëndësishme të jetës politike dhe shoqërore të Maqedonisë, në mesin e tyre edhe lideri i BDIsë Ali Ahmeti , Kryeparlamentari Talat Xhaferi , zv/Kryeministri Hazbi Lika , ministra e funksionarë të tjerë.

  “Sot fillojnë ditët e shënimit të 550 vjetorit të shënimit të vdekjes së heroit kombëtarë shqiptarë Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Kjo figurë ka qenë frymëzim për të gjithë popujt e shtypur, dhe i njëjti mbetet figura qendrore dhe më emblematike për të gjithë popujt liri-dashes”, ka deklaruar mes tjerash kryetari i BDI-së Ali Ahmeti.

  Ndërsa për herë të Parë në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë nën patronazhin e kryeparlamentarit, Talat Xhaferi u organizua Akademi Përkujtimore për 550 vjetorit ë heroit kombëtarë shqiptarë Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...