More

  Meta: Jam krenar që kryetari i Kuvendit të Maqedonisë është shqiptar

  Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, është duke qëndruar për vizitë në Republikën e Maqedonisë.

  Në kuadër të kësaj vizite Meta është pritur në takim nga kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, më të cilin ka biseduar për zhvillimet në këtë vend dhe në tërë rajonin në përgjithësi. Meta i ka thënë se është krenar që kryetari i Maqedonisë është shqiptar.

  Më tej, Meta dhe Xhaferi janë pajtuar për thellimin e bashkëpunimit në mes të dy vendeve, si dhe mbështetjen e njëra-tjetrës në procesin integrues drejt Bashkimit Evropian. Po ashtu Meta ka kërkuar nga kryeparlamentari Xhaferi që të ketë bashkëpunim dhe të respektojë opozitën në Maqedoni, duke thënë se ai është bërë president i Shqipërisë, falë respektimit të opozitës në Kuvend.
  “Duke e respektuar opozitën si kryetar i Kuvendit jam bërë president i Shqipërisë, prandaj kërkojë të njëjtën gjë edhe nga ju kryetar Xhaferi”, ka thënë një burim i gazetës “Epoka e re” që ka qenë pjesë e takimit. Gjithashtu edhe kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi e ka njoftuar presidentin Meta se ai akuzohet shumë meqë e respekton opozitën. “Xhaferi ka thënë se opozita është e shenjtë dhe e nevojshme për vendin”, ka theksuar i njëjti burim.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...