More

  Memorandum bashkëpunimi në mes Komunës së Sarajit dhe ZIP Institutit

  Sot, kryetari i komunës së Sarajit z. Blerim Bexheti dhe drejtori ekzekutiv i Institutit ZIP z. Agim Selami, nënshkruan memorandum bashkëpunimi për aktivitete të përbashkëta në disa sfera:
  1. Lufta kundër korrupcionit në nivel lokal;
  2. Buxhetimi participativ;
  2. Arsimimi i integruar;
  3. Zhvillimi rural; dhe sfera të tjera për të cilat palët do të konstatojnë se duhet angazhim i përbashkët , njofton derveni.info

  Kryetari i komunës siguroi mbështetjen e parezervë ndaj aktivitetit të Institutit ZIP duke inkurajuar aktivitete të përforcuara në drejtim të zhvillimit edhe më të hovshëm të sektorit joqeveritarë në Saraj./derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Taravari dhe Sela vizituan Sarajin

  Sonte në Saraj Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari dhe ish-kryetari Ziadin Sela takuan strukturat e partisë të...

  Drejtori i ri i NP “Rrugë dhe Rrugica” inspektoi punët në teren

  Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska dhe drejtori i NP “Rrugë dhe Rrugica”, Said Said, inspektuan fazën përfundimtare...

  Fondacioni “ALBIZ” ndërtoi kopshtin për fëmijë në Radushë

  Sot për herë të parë u ndërtua këndi i lojërave inkluziv për fëmijët me nevoja të posaçme në shkollën...

  Shqiptohen 164 gjoba në Shkup

  MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejë 164 gjoba për shkelje të...
  WordPress Ads