More

  Manchester United, klubi me të ardhurat më të larta

  Klubi futbollistik anglez Manchester United, sërish është shpallur si klubi me të ardhura më të larta.

  Raporti vjetor i Deloitte Football Money League i publikuar të martën, i bazuar në të dhënat për sezonin 2016-17, flet se të hyrat e Manchester Unitedit kanë arritur në 676,3 milionë euro.

  Deloitte deklaroi se suksesi i klubit anglez në UEFA Ligën e Evropës paraqet faktorin kryesor për radhitjen e tij para Real Madridit dhe Barcelonës, të cilët zënë vendin e dytë dhe të tretë.

  Reali i Madridit në vendin e dytë ka të hyra prej 674,6 milionë euro ndërsa Barcelona që është në vendin e tretë ka regjistruar të hyra në vlerë prej 648,3 milionë euro, pas të cilës radhiten Bayerni i Mynihut dhe Manchester City.

  “Kjo është hera e parë që në mesin e 20 ekipeve më të mira, të ketë dhjetë angleze”, thuhet në raportin e Money League.

  – Pesëshja me klubet më të suksesshme

  1. Manchester United 676,3 689
  2. Real Madrid 674,6620,1
  3. Barcelona 648,3 620,2
  4. Bayern Munich 587,8592
  5. Manchester City 527,7524,9

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...