More

  Manchester United, klubi me të ardhurat më të larta

  Klubi futbollistik anglez Manchester United, sërish është shpallur si klubi me të ardhura më të larta.

  Raporti vjetor i Deloitte Football Money League i publikuar të martën, i bazuar në të dhënat për sezonin 2016-17, flet se të hyrat e Manchester Unitedit kanë arritur në 676,3 milionë euro.

  Deloitte deklaroi se suksesi i klubit anglez në UEFA Ligën e Evropës paraqet faktorin kryesor për radhitjen e tij para Real Madridit dhe Barcelonës, të cilët zënë vendin e dytë dhe të tretë.

  Reali i Madridit në vendin e dytë ka të hyra prej 674,6 milionë euro ndërsa Barcelona që është në vendin e tretë ka regjistruar të hyra në vlerë prej 648,3 milionë euro, pas të cilës radhiten Bayerni i Mynihut dhe Manchester City.

  “Kjo është hera e parë që në mesin e 20 ekipeve më të mira, të ketë dhjetë angleze”, thuhet në raportin e Money League.

  – Pesëshja me klubet më të suksesshme

  1. Manchester United 676,3 689
  2. Real Madrid 674,6620,1
  3. Barcelona 648,3 620,2
  4. Bayern Munich 587,8592
  5. Manchester City 527,7524,9

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...