More

  FRBDI SARAJ : Të bashkuar rreth amblemës së Bashkimit Demokratik për Integrim

  Forumi Rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim Dega Saraj, të martën mbajti mledhjen e rradhës në kuadër të mledhjeve të regullta që i zhvillon me strukturat e saja.

  I pranishëm në këtë mledhje ishte edhe Kryetari i Degës BDI Saraj, Rafiz Aliti Komandant Msuesi.

  “Mesazhi i sotëm i Forumit Rinorë ishte se vetëm të bashkuar rreth emblemës së BDI-së mund të jemi të suksesshëm dhe të pamposhtur. Forumi Rinor BDI- Saraj gjithmonë në kontinuitet ka qenë forca e pashtershme e BDI-së në përgjithësi, por edhe e BDI-së në Saraj në veçanti. Përpara vetës na pret një sfidë e re elektorale e cila duhet më shumë se kurë unitet, përkushtim dhe harmonizim të ideve tona. Me shpresë se edhe kësaj rradhe do të dalim fitimtarë dhe me një fitore plebishitare për BDI-në”, thuhet në njoftimin e Forumit Rinor të BDI-së Saraj.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Taravari dhe Sela vizituan Sarajin

  Sonte në Saraj Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari dhe ish-kryetari Ziadin Sela takuan strukturat e partisë të...

  Drejtori i ri i NP “Rrugë dhe Rrugica” inspektoi punët në teren

  Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska dhe drejtori i NP “Rrugë dhe Rrugica”, Said Said, inspektuan fazën përfundimtare...

  Fondacioni “ALBIZ” ndërtoi kopshtin për fëmijë në Radushë

  Sot për herë të parë u ndërtua këndi i lojërave inkluziv për fëmijët me nevoja të posaçme në shkollën...

  Shqiptohen 164 gjoba në Shkup

  MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejë 164 gjoba për shkelje të...
  WordPress Ads