More

  Erdini I vogël nga Saraj, çmendë klubet në Itali

  Erdini nga Saraji, po çmend klubet me famë botërore në Itali dhe Evropë. Një talent e ka dëshmuar në një turnir në Romë të Italisë, që llogaritet më I madhi në gjith Italinë për fëmijë.

  Në këtë turnir Erdin Veseli shpallet goll shënuesi më I mirë, por ajo që është më me rëndësi ai shpallet edhe më I dashuri I tifozëve të “ Atletico Monteverde”. Kështu shkruajn mediet sportive në Itali për Erdin nga Saraji,madje duke dhënë komente shumë positive, ‘forca capitano’, ‘forca bomber’, etj.

  Ajo që më shumë komentohet për talentin e Erdinit është për lëvizjet e shpejta që bënë, teknika dhe edukata, ku për këto vyrtite kanë shfaqur interest ë madhe klubet e mëdha evropiane, dhe tani po e ndjekin në lojat që zhvillon klubet Roma dhe Lazio.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads