More

  EJA ME NE TE UJVARAT E LESHNICËS

  Shoqata malore “Gryka e Dervenit” edhe këtë vit do të marrë pjesë në ecjen e dytë me radhë të organizuar nga ALPINE GUIDES Tetovë, ndryshe e quajtur edhe si “Marshi i lumturisë” , njofton derveni.info.
  Marshi do të mbahet me datë 11.02.2018 (e diel) me vendtakim te teleferiku ne Tetovë.
  Takimi është paraparë të fillon në ora 6 e 30 prej ku edhe me vetura udhetohet për në f.Bozofcë.
  Nga Bozofca e Sharrit fillon marshuta, e cila zgjatë afërsosht 20 km (vajtje dhe ardhje)
  Marshuta kategorizohet me veshtirësi mesatare, kështu që është e kapshme edhe për fillestarët.
  Me vete duhet pasur:
  1. Çizme të thella dimri
  2. Jakne dimri
  3. Maicë rezerve
  4. Çorape
  5. Ujë 1L
  6. Ushqim për një ditë qëndrim në natyrë
  Gjithë ata që dëshirojnë të na bashkangjiten le të na lajmërojnë deri të shtunën në 12.00h te kryetari i shoqatës Isamedin Saidi Nr tel: 072 221 833 për të rezervuar një vend për transportin deri në Bozovcë. Çmimi për transport 200 Den (vajtje ardhje).
  Fotografitë më poshtë janë nga ecje e vitit të kaluar!/derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...