More

  Edhe Kocias e pranon e quan Ali Ahmetin Komandant

  Nikos Kotzias, Ministri i Jashtëm Grek i cili po qëndron në vizitë zyrtar dyditore në Shkup ka takuar Kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti me të cilin ka diskutuar kokë më kokë për afërsisht një orë e gjysëm.

  Kurioziteti i këtij takimi është përqafimi i përzemërt i Kotziasit dhe Ahmetit në fillim dhe momenti i takimit fillestar kur Kotzias i drejtohet Ahmetit me Komandant, Gjeneral Ahmeti dhe më pas Ministri Grek urdhëroi gjithë stafin e tij ta braktis sallën e takimit për arsye se deshi që ta takon Ahmetin tet-a-tet.

  Detajet nga takimi nuk janë shpalosur, por Ahmeti ka thënë që biseda ka qenë shumë e hapur dhe e sinqertë mbi kontestin e emrit që po mban Maqedoninë larg BE-se dhe NATO-së.

  Por, vendosja e duarve në këtë mënyrë siç shihet edhe në fotografitë e mëposhtme, tregon miqësi të veçantë.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...