More

  Edhe Kocias e pranon e quan Ali Ahmetin Komandant

  Nikos Kotzias, Ministri i Jashtëm Grek i cili po qëndron në vizitë zyrtar dyditore në Shkup ka takuar Kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti me të cilin ka diskutuar kokë më kokë për afërsisht një orë e gjysëm.

  Kurioziteti i këtij takimi është përqafimi i përzemërt i Kotziasit dhe Ahmetit në fillim dhe momenti i takimit fillestar kur Kotzias i drejtohet Ahmetit me Komandant, Gjeneral Ahmeti dhe më pas Ministri Grek urdhëroi gjithë stafin e tij ta braktis sallën e takimit për arsye se deshi që ta takon Ahmetin tet-a-tet.

  Detajet nga takimi nuk janë shpalosur, por Ahmeti ka thënë që biseda ka qenë shumë e hapur dhe e sinqertë mbi kontestin e emrit që po mban Maqedoninë larg BE-se dhe NATO-së.

  Por, vendosja e duarve në këtë mënyrë siç shihet edhe në fotografitë e mëposhtme, tregon miqësi të veçantë.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...