More

  Drita Islami, kampione e dyfishtë e Maqedonisë, plotëson normën për në europian

  Atletja e njohur Drita Islami nga Saraji ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj. Ajo në kampionatin shtetëror në Ohër (u mbajt të shtunën dhe të dielën) u bë kampione e dyfishtë në dy disiplina.

  Në disiplinën 200 metra shënoi rezultat 25.49, ndërsa në 400metra me pengesa arriti kohë 59.33, duke plotësuar normën për në kampionatin europian në Poloni. Kujtojmë se norma ka qenë 60.75 sekonda.

  „Të them të drejtën se kam pritur që do të arrij një rezultat kaq të mirë, pasi para një jave vrapova 61.01. Mirëpo isha shumë e  përgatitur dhe me padurim prisja që ta përmbush normën“, deklaroi për „Lajm“, Islami.

  „Një tjetër fakt që më bën krenare është se jam e vetmja shqiptare që arrij të përmbush një normë europiane, njëjtë sic isha e vetmja shqiptare që mora pjesë në Lojëra Olimpike. Gjithashtu në 10 vitet e fundit as edhe  një atlet nga Maqedonia s‘ka përmbushur normën. Për mua kjo do të thotë  një sukses i madh sepse po arrij ta ngris nivelin e atletikes në Mmaqedoni, duke e ngrit atë në starndarde europiane“, theksoi kampionia Drita Islami./lajm

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...