More

  Doli në treg libri më i ri i Reisul Ulema H.Sulejman Ef.Rexhepi

  Ky është titiulli i kolumnave të përmbledhura të Reisul Ulema të BFI në RM, h. Sulejman ef. Rexhepi të cilat, në botim të Shoqatës Ilmije, vijnë në tri gjuhë- shqip, maqedonisht dhe anglisht.

  Kjo përmbledhje kolumnash është ,në fakt, një pasqyre e qëndrimeve të autorit lidhur me probleme, fenomene dhe procese të ndryshme që në vitet e fundit e kanë karakterizuar jetën e njeriut në Maqedoni, në veçanti të besimtarit musliman dhe të shqiptarit.

  Por, jo vetëm, sepse “Në mes të askundësisë” shpreh edhe pikëpamjet e S. Rexhepit karshi ngjarjeve dhe zhvillimeve më të përfolura botërore në sferën fetare, politike e kulturore.

  Ky libër është qasje e sinqertë deri në dhembje dhe kritike deri në revoltë ndaj asaj që ne e quajmë jetë por që është e ngulfatur dhe e rënduar nga keqpërdorues të ndryshëm të lirisë .

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...