More

  Dogana e Maqedonisë sekuestron 4 tonë tableta dhe xhel për potencë në vlerë prej 41,7 milionë denarëve

  Parandalohet tregi e paligjshme të 4 tonëve tableta dhe xhel për përdorim oral për potencë në vlerë prej 41,7 milionë denarë i rrezikshëm për shëndetin e qytetarëve, përcjellë Klan M, pasi inspektorët doganor nga Departamenti për kontroll dhe hetime gjatë kontrollit të detajuar të mallit kanë konstatuar se kompania që kishte sjellë mallin në shtet nuk ka leje për tregtimin me shumcë të barnave dhe pajisjeve mjekësore.

  Në të njëjtën kohë, barnat nuk janë të regjistruara në Regjistrin e barnave të cilin e mban Agjencia për barna dhe pajisje mjekësore të Republikës së Maqedonisë së Veriut informon Drejtoria doganore.

  “Janë sekuestruar 48 mijë kuti Oral Jelly, gjegjësisht 100 ml xhel Kamagra për përdorim oral, 10,530 shirita me tableta Kamagra 100 mg dhe 7,000 kuti me tableta 100 mg dhe 150 mg Cenforce”, informojnë nga Doganat. /KlanMacedonia/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads