More

  Dizeli që sonte më i shtrenjtë edhe për një denar

  Dizeli prej sonte në mesnatë shtrenjtohet për një denar për një litër, ndërsa çmimi i EUROSUPER BS-98 dhe i Vajit ekstra të lehtë për amvisërinë rritet për gjysmë denar për një litër, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE).

  Me vendimin bëhet rritje e çmimeve rafinerike dhe të çmimeve me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1,66 gjegjësisht për 1,29 për qind.

  Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 mbetet 66,5 denarë për një litër, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 68,5, EUORODIZEL (D-E V) për 59,5, ndërsa Vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) për 48 denarë për një litër.
  Me vendimin e KRRE për 0,764 denarë për një kilogram rritet edhe çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS dhe do të jetë 29,367 denarë.

  Si arsye për rritjen e çmimeve të derivateve të naftës prej KRRE e theksojnë për 3,81 për qind çmimin më të lartë mesatar të naftës së përpunuar në tregun botëror në 14 ditët e kaluara dhe për 1,54 për qind kursin më të ulët të dollarit në raport me denarin.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...