More

  Ditën e Pranverës komuna e Sarajit e shënoi me pastrimin e mbeturinave në liqenin Treska

   

  Ditën e pranverës administrata e komunës së Sarajit në bashkëpunim me NPK – Saraj dhe NPK – Treska organizuan aksion për mbledhjen e mbeturinave në liqenin Treska. Aksionit për pastrim ju bashkëngjitën nxënësit e klasave të nënta dhe arsimtarët nga shkollat fillore.

  “Këtë ditë të pranverës po e shënojmë simbolikisht me mbledhjen dhe pastrimin e mbeturinave në liqenin Treska për të dhënë kontributin tonë në ruajtjen e mjedisit jetësor”, tha drejtori i NPK Saraj Sabaudin Rustemi. Ndërsa, drejtori i qendrës rekreative Treska Haki Saidi dërgoi një mesazh deri tek gjeneratat e reja “ Dua të dërgoj një mesazh tek gjeneratat e reja se pa ambient të pastër nuk mund të ketë një mjedis të shëndoshë për jetesë“, tha mes tjerash Saidi

  Ndërsa qëllimi i aksionit ishte ngritja e vetëdijes për mbrojtjen e ambientit jetësor, me këtë aksion komuna e Sarajit synon që të i nxis qytetarët të kenë kujdes për hapësirat e gjelbërta .

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...