More

  Dialog për buxhetin e Komunës së Sarajit

  Sot në hapsirat e Komunës së Sarajit është zhvilluar debat për propozim buxhetin e komunës pë vitin 2018, kanë njoftuar përmes profilit zyrtarë në Facebook të Komunës së Sarajit.

  Në debat shihet se marrin pjesë shumë përfaqësues të Shoqatave kulturo-artistike dhe Shoqatave sportive bashkë me përfaqēsuesit e Komunës Saraj.

  Kjo praktikë e munguar deri më tani pritet të jep rezultate pozitive për zhvillimin e kulturës por edhe sportit në komunën tonë. Realizimi në praktikë i këtij dialogu mbetet të shihet në periudhën në vazhdim, por sidoqoftë eshtë një sinjal pozitiv për të gjith banorët e Sarajit./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...