More

  Denis Bastari nga UEFA: Ne do të vazhdojmë të mbështesim me projekte FFM-në

  Kuvendi i Rregullt Vjetor i Federatë së Futbollit të Maqedonisë, ishte nën vëzhgim të FIFA-s dhe UEFA-së. Nga këta të fundit, përfaqësues ishte Denis Bastari, i cili para të pranishmëve në Kuvend tha se ne do të vazhdojmë me projekte tjera për FFM-në, pasi deri më tani janë të kënaqur me bashkëpunimin.

  Denis Bastari – përfaqësues i UEFA-s

  “Futbolli evropian u përball me shumë sfida të mëdha edhe në vitin e kaluar, por ne treguam solidaritet dhe mbështetje për njëri-tjetrin. Uniteti dhe solidariteti janë çelësi për tejkalimin e të gjitha vështirësive. Ne duhet të vazhdojmë të zhvillojmë futbollin dhe me shkallën e shtuar të programit të hat-trick të UEFA-s, ne do të vazhdojmë të mbështesim futbollin dhe të investojmë në të gjithë Evropën. E kemi rritur fondin e hat-trick-ut për 21 për qind dhe dua të theksoj se do të vazhdojmë me projekte të suksesshme dhe jemi shumë të lumtur sepse me FFM-në do të vazhdojmë të njëjtat rrugë edhe në të ardhmen. Le ta mbajmë futbollin në këtë nivel atraktiv. Ju keni mbështetjen tonë gjatë kësaj rruge”.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...