More

  KURIOZITET

  - Marketing -Bujar Osmanii

  Nga Shkupi në Mekë, me biçikletë! Njihuni me Qamuran Hirdën nga Shkupi

  57-vjeçari Qamuran Hirda, i shoqëruar nga shoku i tij Adem Ajiç, do të udhëtojë nga Shkupi në Mekë, me biçikletë, shkruan TV21. Ai thotë...

  Të dielën ndërrohet ora, akrepat spostohen 60 minuta para

  Rikthehet ora ligjore. Në natën mes 30 dhe 31 Marsit, e diela e Pashkës, akrepat e orës spostohen një orë para, duke hyrë në...

  Cilat janë ushqimet ideale për agjërim gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit

  Gjatë periudhave të agjërimit, siç është muaji i Ramazanit, zgjedhja e ushqimeve që ofrojnë energji të qëndrueshme dhe janë të lehta për t’u përgatitur...

  Gjëra tejet interesante, mësoni se çfarë bën skifteri kur shkon 40-vjeç

  Kur skifteri mbush 40 vjeç, thonjtë e tij e humbasin elasticitetin dhe fuqinë. Kështu ata e kane të pamundur ta zënë në prenë, e cila...

  “Monika në versionin Marigona”, Lorik Cana publikon videon e gruas duke qëndisur flamurin shqiptar

  Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, i tërhequr tashmë në futbolli aktiv, është martuar me një italiane, me të cilën ka edhe dy fëmijë....

  Thithja e gishtit, si mund të parandalohet kjo shprehi?

  Për faktin se është një ndër sjelljet më të hasura në foshnjëri e fëmijëri, prindërit nuk duhet të alarmohen, nëse fëmija e tyre thith...

  Sot shënohet 8 Marsi – Dita Ndërkombëtare e Grave

  Çdo vit më 8 Mars, shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas. Kjo ditë përkujton lëvizjen për të drejtat e grave. Ndërsa respektimi i parë i Ditës...

  Me plis në kokë, kush është berberi 13 vjeçar nga fshati Skifteraj? (VIDEO)

  13 vjeçari Dorian Mustafa nga fshati Skifteraj i Vitisë bën një punë të rrallë për moshën që ka Doriani që njihet me pseudonimin “Gixha” punon...
  Ajsel Medica
  Bujar Osmanii

  Të fundit

  VLEN takon të dërguarin e posaçëm të Sllovenisë për Ballkanin Perendimor, Anzhej Frangezh

  Sot, në selinë e Lëvizjes Demokratike, liderët dhe përfaqësuesit e partive të koalicionit VLEN z. Izet Mexhiti, z. Afrim...

  Babai keqpërdori fëmijët për lypje, paratë i shpenzonte në kazino

  Prokuroria kërkon arrestimin e një babai nga Çashka, sepse ai përveç se i ka braktisur fëmijët e tij, i...

  Muaji i kaluar regjistrohet si “marsi më i nxehtë”

  Muaji i kaluar është regjistruar si “marsi më i nxehtë” globalisht deri më tani sipas matjeve të bëra me...

  Grubi i’a dorëzon Fetahut aktvendimin për medresenë “Isa Beu” Shkup: S’kishte mënyrë më t’mirë si të përcillej Ramazani

  Sot në zyrët e BFI-së, zyrtarë të Qeverisë i kanë dorëzuar Shaqir Fetahut aktvendimin për verifikimin e mësimit në...

  Fitër Bajrami do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut

  Dita e parë e Fitër Bajramit, 10 prilli (e mërkurë) është është ditë jo pune për të gjithë qytetarët...

  Rustemi: Rruga Kondovë- Radushë – Jegunovcë do të zgjerohet dhe rehabilitohet tërësisht

  Rruga rajonale nga Kondova e Komunës së Sarajit deri në Jegunovcë do të zgjerohet dhe njëkohësisht do të rehabilitohet...
  spot_img