More

  Besa e Dervenit e ndarë në dy grupe !?

  Sot Lëvizja Besa mbajti dy mledhje të Kryesisë njëra në Tetovë të udhëhequr nga Kryetari Bilall Kasami dhe grupi tjetër në Shkup të udhëhequr nga Afrim Gashi , Zejdi , Zeka në përgjithësi të gjithë anëtarët e Degës së Shkupit , njofton derveni.info

  Mësojmë se përçarjes së Lëvizjes Besa nuk i kanë munguar as Dega e Sarajit. Siç mëson derveni.info Dega e Sarajit është e ndarë në dy grupe.

  Në njërin grup të udhëhequr nga Orhan Murtezani përkrah grupin e Shkupit , kurse ish kandidati i komunës së Sarajit Bashkim Bakiu është radhitur nga grupi i Kryetarit aktual Bilall Kasamit.

  Përndryshe në Degën e Lëvizjes Besa në Derven mbizotron një revoltë e made dhe pjesa më e madhe e anëtarsisë është e revoltuar me situatën aktuale që mbizotron në parti./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...