More

  Bashkësia Lokale “Bojanë” disa ditë me rradhë bën pastrimin e mbeturinave

  Bashkësia Lokale Bojanë disa ditë me rradhë bën pastrimin e mbeturinave në vendbanimin e tyre , njofton derveni.info.

  Njoftimin e tyre ata e benë në profilin e tyre në facebook :

  ”Të nderuar,

  Me qëllim të mbrojtjes së ambientit dhe kontributit ekologjik, BL Bojanë ju informon se disa ditë me rradhë ka pastruar mbeturinat ndertimore në Xhibre, më sakt te shpellat, kështu që ju bëjmë THIRRJE te gjith banorëve që në te ardhmen mos të hudhin mbeturinat në mënyrë të pakontrolluar, po të njëjtat ti hudhin në vendin paraprakisht të caktuar nga B.L.Bojanë edhe atë afër deponis së plastikave (shisheve).
  Gjithashtu ju bëjme me dije atyre të cilët prishin objekte ndërtimore dhe prodhojnë mbeturina, të njëjtat përveç hudhjes në vendin e caktuar afër shisheve, kanë për obligim që edhe ti shtyjnë deri në përrojin e afërt..

  Me respekt.
  Bashksia Lokale Bojanë./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...