More

  Autoritet komunale në Saraj, po sanojnë dëmet nga shiu I rrëmbyeshëm dhe vërshimet

  Disa vendbanime të Komunës së Sarajit, janë përfshirë nga vërshimet, ku si pasojë janë dëmtuar disa rrugë lokale, ndërsa një pjesë e tokës pjellore është vërshuar nga lumejt “Vardar” dhe “Treska” .

  Autoritet komunale të Sarajit janë duke punuar në teren gjatë gjithë kohës për të pastruar disa rrugë që janë mbuluar nga uji, gjatë shirave të rrëmbyeshëm mbrëmë.
  Për momentin rrugët janë debllokuar dhe të kalueshme, ku më emergjente ka qenë tek qarkorja në dalje të Sarajit, ku është bërë intervenimi në pastrim të tërësishëm.

  Më e vështirë është situata në tokat pjellore, ku lumi “Vardar” ka dalë nga shtrati dhe thuajse e gjithë fushë-gropa, duke filluar nga Raçja deri në Kondovë për rreth lumit është nën ujë, dhe atje për momentin nuk mund të intervenohet në asnjë formë, pritet qetësimi I situatës që më pas të bëhet edhe intervenim./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...