More

  Arkitekti Afrim Shatku projekton edhe një xhami të re

  Sonte në f.Studeniçan prezentohet projekti Kompleks me Xhami, Objekt afarist, Gësullhane&Mekteb dhe shadërvan , njofton derveni.info.

  Projekti i ark.Afrim Shatku. Byroja projektuese PRO-ING-KOM Shkup.

  Ekipi punues ark.Ibraim Ibraimi, ark.Besart Ameti, ark Maxim T. dhe ing.Sadie Myrtezani.

  Përndryshe ark.Afrim Shatku i cili jeton në Kondovë ka projektuar një numër të madh të Xhamive gjithandej përfshi eshe Xhaminë e njohur me dy minare në Saraj.

  Kjo është xhamija e katërt në Studeniçan./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...