More

  Arkitekti Afrim Shatku projekton edhe një xhami të re

  Sonte në f.Studeniçan prezentohet projekti Kompleks me Xhami, Objekt afarist, Gësullhane&Mekteb dhe shadërvan , njofton derveni.info.

  Projekti i ark.Afrim Shatku. Byroja projektuese PRO-ING-KOM Shkup.

  Ekipi punues ark.Ibraim Ibraimi, ark.Besart Ameti, ark Maxim T. dhe ing.Sadie Myrtezani.

  Përndryshe ark.Afrim Shatku i cili jeton në Kondovë ka projektuar një numër të madh të Xhamive gjithandej përfshi eshe Xhaminë e njohur me dy minare në Saraj.

  Kjo është xhamija e katërt në Studeniçan./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...

  Talat Xhaferi: Shkruam histori, gjeneratat e reja ta vazhdojnë dhe ta përsosin

  Tani më ish kryeministri Talat Xhaferi, në rrjetin social facebook ka falënderuar të gjithë për mbështetjen në këto ditë...

  Moti i lig dëmton të mbjellat/ Bujqët e Straçincës: Puna e disa muajve shkoi dëm në pak minuta

  Mijëra hektarë të mbjella janë demtuar nga moti i ligë i një ditë më parë. Ekipi ynë vizitoi fshatin...