More

  Arbër Ademi , zgjidhet zv/ministër i arsimit

  Sot Parlamenti i Republikës së Maqedonisë me 62 vota për zgjodhi Arbër Ademin si zv/ministër të Arsimit dhe Shkencës.

  Arbër Ademi vjen nga sfera e arsimit , gjegjësisht profesor në Universitetin e Tetovës. Ishte ZV/Kryeminister për Çështje Europjane në qeverinë e kaluar , ku luajti një rol vendimtarë në përpjekjet e Maqedonisë për anëtarsim në BE.

  Në kohën e tij si zv/Kryeministër  shumë projekte IPA-fondeve ju dhanë komunave shqiptare.
  Vendosja e tij si zv/ministër i Arsimit , nënkupton edhe reformat në parti në BDI , gjë të cilën e paralajmëroi edhe Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...