More

  Arbër Ademi , zgjidhet zv/ministër i arsimit

  Sot Parlamenti i Republikës së Maqedonisë me 62 vota për zgjodhi Arbër Ademin si zv/ministër të Arsimit dhe Shkencës.

  Arbër Ademi vjen nga sfera e arsimit , gjegjësisht profesor në Universitetin e Tetovës. Ishte ZV/Kryeminister për Çështje Europjane në qeverinë e kaluar , ku luajti një rol vendimtarë në përpjekjet e Maqedonisë për anëtarsim në BE.

  Në kohën e tij si zv/Kryeministër  shumë projekte IPA-fondeve ju dhanë komunave shqiptare.
  Vendosja e tij si zv/ministër i Arsimit , nënkupton edhe reformat në parti në BDI , gjë të cilën e paralajmëroi edhe Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...