More

  Alternativa : Çfarë feston BDI-ja?

  Ali Ahmeti dhe partia e tij sot po kremtojnë 21 vjet funksionimi si parti politike, prej të cilave 20 vjet i kaluan me pushtet absolut, si ekzekutiv ashtu edhe lokal.

  Ne e dimë se këta njerëz ka kohë që e kanë shkëputur kontaktin me realitetin dhe hallet e popullit që e përfaqësojnë, por nuk mund të mos pyesim me habi se çfarë po feston sot BDI-ja?

  A po festohet inferioriteti i emërtimit të gjuhës shqipe në Kushtetutë?

  A festojnë për shpërnguljen e mbi 300 mijë shqiptarëve gjatë qeverisjes së tyre?

  A po festojnë diferencimin e shqiptarëve dhe trajtimin diskriminues ndaj tyre?

  Mos ndoshta festojnë për gjyqësorin e padrejtë nga i cili vazhdojnë të vuajnë shqiptarët?

  A po feston BDI-ja gjendjen e katandisur në arsim, ku fëmijët shqiptarë ende kanë mungesë librash, ose ato që i kanë përmbajnë plot gabime e ofendime ndaj shqiptarëve?

  Ndoshta po festojnë për faktin që shumca e shqiptarëve nuk po arrijnë të lidhin muaj me muaj për shkak të shtrenjtimeve enorme dhe dështimeve të kësaj partie në ekonomi?

  Apo thjesht po festohet korrupsioni astronomik i makinerisë për pasurim brenda nate të quajtur BDI?

  Kjo parti duhet të kërkojë falje shqiptarëve që për 21 vjet pushtet nuk arriti t’i përfaqësojë denjësisht dhe të rregullojë statusin e tyre shtetformues në vend, dështoi në ekonomi dhe mirëqenie dhe sponsorizoi zbrazjen e Maqedonisë së Veriut nga shqiptarët me qeverisjen e saj të dobët e të dëmshme.

  Shqiptarët i dhanë më shumë se një mundësi BDI-së që t’i bëjë gjërat siç duhet, por tashmë ajo kohë ka përfunduar. Tashmë secili shqiptar e di se BDI-ja nuk sjell gjë tjetër veç korrupsionit e dështimit, prandaj në zgjedhjet e ardhshme do të votojë për ndryshimin e shumëpritur.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...

  Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tetë të lënduar

  Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në kilometrin e 40-të...