More

  Aksion për pastrimin e Sarajit

  Komuna e Sarajit dhe Ndërmarrjet Publike në kuadër të Qytetit të Shkupit “ Higjiena Komunale”, “Parqet dhe Gjelbërimet”, si dhe NKP “Saraj”, kanë realizuar një aksion të përbashkët për pastrimin dhe mirëmbajtjen e pastërtisë së përgjithshëm në Saraj , njofton derveni.info.

  Puna ka filluar që në mëngjes edhe atë duke filluar, parku “Saraj”, rruga kryesore në Saraj dhe sheshi i “Flamurit”.

  Aksion do të zgjasë tre ditë, ku Ndërmarrjet Komunale “Higjiena Komunale” dhe “Parqet dhe Gjelbërimet”, si dhe NKP “Saraj”, janë angazhuar me tërë kapacitetin e tyre për të pastruar dhe për të prerë shkurret dhe drunjtë afër rrugëve të cilat pengojnë zhvillimin e komunikacionit./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...