More

  Afrim Shatku , mer çmimin “Piktor i vitit 2017” në Maqedoni

  Sot AKADEMIA ALTERNATIVE PEGASIANE ndau çmimin “Piktor i Vitit 2017” piktorit Afrim Shatku , njofton derveni.info.

  ”Në këto momente plot emocione kam nderin me respektin tim më të madh,publikisht të shpreh faleminderimet e mia të përzemërta: Ju faleminderit “PEGASI” Albania….
Ju faleminderit shum z-ri Kristaq F. Shabani,
Ju faleminderit AKADEMIA ALTERNATIVE PEGASIANE
 Për Titullin e Lartë Pegasian 
 “Piktor i Vitit 2017″(MAQEDONI)
Që sot në përurimin e librit të mikut dhe krijuesit Zekerija Idrizi – Arratisja nga vdekja ,.. organizuar nga ABC Poetike me në krye të poetit Sami Sherifi mu dorëzua gjegjësisht mua….
Ky titull dhe çmim i lartë më motivon dhe obligon që me më shum përkueshtmëri të veproj më tej..
Ju faleminderoj dhe Ju përgëzoj..” , shkruan në profilin e tij në facebook piktori Shatku./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...