More

  Afrim Shatku , mer çmimin “Piktor i vitit 2017” në Maqedoni

  Sot AKADEMIA ALTERNATIVE PEGASIANE ndau çmimin “Piktor i Vitit 2017” piktorit Afrim Shatku , njofton derveni.info.

  ”Në këto momente plot emocione kam nderin me respektin tim më të madh,publikisht të shpreh faleminderimet e mia të përzemërta: Ju faleminderit “PEGASI” Albania….
Ju faleminderit shum z-ri Kristaq F. Shabani,
Ju faleminderit AKADEMIA ALTERNATIVE PEGASIANE
 Për Titullin e Lartë Pegasian 
 “Piktor i Vitit 2017″(MAQEDONI)
Që sot në përurimin e librit të mikut dhe krijuesit Zekerija Idrizi – Arratisja nga vdekja ,.. organizuar nga ABC Poetike me në krye të poetit Sami Sherifi mu dorëzua gjegjësisht mua….
Ky titull dhe çmim i lartë më motivon dhe obligon që me më shum përkueshtmëri të veproj më tej..
Ju faleminderoj dhe Ju përgëzoj..” , shkruan në profilin e tij në facebook piktori Shatku./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...