More

  Në kuadër të projektit “Mësojmë Drejtësi” sot nxënësit e SHMQSH “SARAJ” ishin në vizitë në parlamentin e RM-së

  Në kuadër të projektit “Mësojmë Drejtësi” sot nxënësit e SHMQSH “SARAJ” ishin në vizitë në parlamentin e Republikës së Maqedonisë.

  Gjatë kësaj vizite nxënësit patën mundësi që nga afër të shohin hapsirat e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë dhe u njoftuan me historikun e institucionit ligjvënës. Gjithashtu nxënësve iu drejtuan kryetari i parlamentit z.Talat Xhaferi dhe dy deputetet Mira Stojçevska dhe Ivana Tufegxhiq, të cilat sqaruan funksionin e tyre në parlament.

  Nxënësit kishin mundësi që të parashtrojnë pyetje./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...