More

  Zgjidhet problemi me ujësjellësin e Radushës

   

  Përmes një postimi në rrjetet sociale Bashkësia Lokale Radushë njofton se është shlyer i gjithë borxhi ndaj EVN për ujësjellesin e Radushës dhe faturat e reja janë me çmim të përballueshëm, por njëkohesisht i lusin bashkëfshatarët që të jenë të rregullt në pagesat mujore për furnizim me ujë.

  Me këtë rast ata falenderojnë bashkëfshatarët e tyre Rafis Alitin dhe Zufer Osmanin.

  Përkujtojmë se kohë më parë banorët e Radushës akuzonin Komunën e Sarajit për neglizhencë ndaj problemit me ujë të pijshëm, por si duket me vetërganizim kanë gjetur zgjidhje për këtë problem jetik për ta./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...