More

  Zgjidhet problemi me ujësjellësin e Radushës

   

  Përmes një postimi në rrjetet sociale Bashkësia Lokale Radushë njofton se është shlyer i gjithë borxhi ndaj EVN për ujësjellesin e Radushës dhe faturat e reja janë me çmim të përballueshëm, por njëkohesisht i lusin bashkëfshatarët që të jenë të rregullt në pagesat mujore për furnizim me ujë.

  Me këtë rast ata falenderojnë bashkëfshatarët e tyre Rafis Alitin dhe Zufer Osmanin.

  Përkujtojmë se kohë më parë banorët e Radushës akuzonin Komunën e Sarajit për neglizhencë ndaj problemit me ujë të pijshëm, por si duket me vetërganizim kanë gjetur zgjidhje për këtë problem jetik për ta./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...