More

  Yasin Veseli 16 vjeçar nga Saraji fitoi kupën botrore në mundje Ju-Jitsu

  Yasin Veseli 16 vjeçar nga Saraji fitoi kupën botrore në mundje Ju-Jitsu ,që u mbajtë në Athinë të Greqisë ku morën pjesë 54 shtete Yasini Veseli doli fitimtarë mundi Gjermanin dhe mori kupën botrore.

  Perndryshe Yasin Veseli është djali i Ali Veselit nga Raovici i Sarajit jeton në Francë dhe prej 6 vjet ka filluar të miret me Judon nuk ka pesuar asnjë humbje .

  Yasini si 15 vjeçar ka marë rripin e zi në një turnir në Bretigni dhe është fitues në Francë po kët vit edhe kupën botërore ,mirëpo familja Veseli kanë edhe djalinë Erduanin 14 vjeç  ku edhe ai është me një rang të lartë në Ju-Jitsu.

  Këta dy Shqipet kanë dhënë besën e shqiptarisë dhe janë betuar që cdo sfidë të radhës do sfidojnë po njejtë sikurse vëllezërit Nuri dhe Sefer Seferi.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...