More

  Yasin Veseli 16 vjeçar nga Saraji fitoi kupën botrore në mundje Ju-Jitsu

  Yasin Veseli 16 vjeçar nga Saraji fitoi kupën botrore në mundje Ju-Jitsu ,që u mbajtë në Athinë të Greqisë ku morën pjesë 54 shtete Yasini Veseli doli fitimtarë mundi Gjermanin dhe mori kupën botrore.

  Perndryshe Yasin Veseli është djali i Ali Veselit nga Raovici i Sarajit jeton në Francë dhe prej 6 vjet ka filluar të miret me Judon nuk ka pesuar asnjë humbje .

  Yasini si 15 vjeçar ka marë rripin e zi në një turnir në Bretigni dhe është fitues në Francë po kët vit edhe kupën botërore ,mirëpo familja Veseli kanë edhe djalinë Erduanin 14 vjeç  ku edhe ai është me një rang të lartë në Ju-Jitsu.

  Këta dy Shqipet kanë dhënë besën e shqiptarisë dhe janë betuar që cdo sfidë të radhës do sfidojnë po njejtë sikurse vëllezërit Nuri dhe Sefer Seferi.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend

  Prej datës 14 deri më 20 qershor, janë raportuar gjithsej 41 raste të reja me pertusis, të njohur si...

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...