More

  “Vrapojmë drejt Gjermanisë” , mesazhi senzibilizues i studentit të mjeksisë nga Radusha në maratonën e Shkupit

  Në shikim te parë vetëm një prej disa mijëra pjesëmarësve të Maratonës së Shkupit. Dashamir i sportit dhe natyres i cili vendos të provoj potencialin e vet në 21 km vrapim.
  Zuhri Kamberi nga Radusha student i mjeksisë së përgjithshme preku zemrat e garuesve dhe publikut të eventit më të madh sportiv në vend të cilët me duartrokitje e përcollën deri në FINISH , njofton derveni.info.

  “Vrapojmë drejt Gjermanisë” ishte mesazhi i cili e hodhi në plan të dytë rezultatin e shkëlqyer të arritur nga Zuhriu me kohë 1 orë 57 minuta 11 sekonda.

  Mesazhi i mjekut të ardhshëm nga Radusha kishte per qëllim ngritjen e shqetësimit nga autoritetet përkatëse për ikjen e mjekëve të diplomuar nga vendi drejt Gjermanisë për një jetë më të mirë.

  Neve na ngelet të shpresojmë se mesazhi ka arritur ne adresën e duhur dhë do të rezultojë me masa konkrete në ndalimin e egzodit të stafit mjeksorë drejt Gjermanisë./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...