More

  Volkswagen Beetle të bëhet EV ose do të hiqet nga prodhimi (Foto)

  Volkswagen Beetle të bëhet EV ose do të hiqet nga prodhimi (Foto)

  Megjithëse është një nga modelet më të popullarizuara të prodhuesit gjerman Volkwagen, është paralajmëruar se deri në fund të vitit 2018 do të hiqet nga prodhimi.

  Duke marrë parasysh se njerëzit po duan hapësirë më të madhe dhe jo makinë me dy dyer, është konsideruar largimi i Beetle dhe zgjerimi i hapësirës për krijimin e makinave SUV,

  Mirëpo, së fundmi është bërë e ditur se ky automobil i vogël mund të shpëtojë, po që se kthehet në EV.

  Kjo në bazë të planeve të VW, që deri më 2015 mbi 30 modele të bëhen makina elektrike.

  Sipas të gjitha gjasave, forma e tanishme e Beetle nuk do të ndryshojë, teksa do të jetë e aftë të lëvizë afro 400 kilometra me një mbushje të vetme.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...