More

  Volkswagen Beetle të bëhet EV ose do të hiqet nga prodhimi (Foto)

  Volkswagen Beetle të bëhet EV ose do të hiqet nga prodhimi (Foto)

  Megjithëse është një nga modelet më të popullarizuara të prodhuesit gjerman Volkwagen, është paralajmëruar se deri në fund të vitit 2018 do të hiqet nga prodhimi.

  Duke marrë parasysh se njerëzit po duan hapësirë më të madhe dhe jo makinë me dy dyer, është konsideruar largimi i Beetle dhe zgjerimi i hapësirës për krijimin e makinave SUV,

  Mirëpo, së fundmi është bërë e ditur se ky automobil i vogël mund të shpëtojë, po që se kthehet në EV.

  Kjo në bazë të planeve të VW, që deri më 2015 mbi 30 modele të bëhen makina elektrike.

  Sipas të gjitha gjasave, forma e tanishme e Beetle nuk do të ndryshojë, teksa do të jetë e aftë të lëvizë afro 400 kilometra me një mbushje të vetme.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...