More

  Vitin e ardhshëm lansohet Audi A1, më i gjatë dhe më i gjerë se modelet e mëparshme (Foto)

  Vitin e ardhshëm lansohet Audi A1, më i gjatë dhe më i gjerë se modelet e mëparshme (Foto)

  Deri më tani, modeli A1 ka qenë më i vogli që është prodhuar ndonjëherë nga kompania Audi.

  Mirëpo, për dallim nga paraardhësit e tij, kjo makinë do të vije gjatë vitit të ardhshëm, shumë më i gjatë dhe më i gjerë, megjithëse nuk do t’i ndryshojë shumë forma bazë,

  Automobili sportiv do të ketë ende dy karrige, por udhëtarët do të kenë më shumë hapësirë dhe përfitojnë nga luksi qo do të shtohet në enterier, përfshirë këtu edhe teknologjinë e lartë.

  Derisa modeli i tanishëm peshon 1.035 kilogramë, pasardhësi tij pritet të jetë më i rëndë, shkaku i zgjerimit të tavanit dhe pjesës së pasme. Por, pritet të përdoret metal me fibra karboni që është shumë i lehtë se sa modeli i prodhuar para një dekade, që kishte hekur dhe alumin.

  Vetura me 2.0-litra që arrin 250 kuajfuqi, do të ketë konstruktin e bazuar në mes të S1 dhe A3.

  Nuk bëhet e ditur data e saktë e lansimit, por dihet se do të hyjë në prodhim në fillim të vitit 2018, në fabrikën e kompanisë Seat që ndodhet në Martorell të Spanjës.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...