More

  Vetura godet 7 vjeçarin në Saraj

  Një fëmijë i moshës 7 vjeçar është goditur mbrëmë nga një veturë në fshatin Saraj të Shkupit, njofton Medial.mk

  E gjithë ngjarja ka ndodhë mbrëmë rreth orës 18, kur një veturë me një shpejtësi mbi shpejtësinë e kufizuar ka goditur fëmijën 7 vjeçar.

  Nga MPB kanë informuar se fëmijën e ka goditur një veturë e tipit “Seat Ibiza” me tabela të regjistrimit nga Shkupi, veturë kjo e cila ka qenë i drejtuar nga një 60 vjeçar me iniciale A.T nga Shkupi, raporton Medial.mk.

  Pas goditjes të cilën e ka marrë fëmija, me një veturë tjetër është dërguar në spitalin “Nëna Terez” në Shkup, ku është konstatuar gjendja e tij, dhe lëndimet e rënda të cilat i ka marrë, për çka është ndalë për kurim në spital.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads