More

  UNITED KAMPION I EUROPA LEAGUE, MË 8 GUSHT NË SHKUP

  Adhuruesit e futbollit në Maqedoni tashmë e dijnë se kush është ekipi i parë që do të luaj më 8 gusht në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup. Ai klub është Manchester United të cilët sonte mposhtën Ajaxin në finalen e Europa League me rezultat 0-2. Mbetet të shihet se kush do të jetë kundërshtari i United në Shkup, Real Madrid apo Juventus të cilët me 3 qershor luajnë finalen e Ligës së Kampionëve.

  Golashënuesit e “Djajve të Kuq” ishin Paul Pogba i cili në minutën e 18′ i dha epërsi Unitedit dhe Mkhitaryan i cili dyfyshoj rezultatin në minutën e 48. Përndryshe, Manchester United për herë të parë në historinë fitoi Kupën e Europa ligës. Me këtë fitore ekipi i Mourinhos siguroi plasman të drejtpërdrejtë në Ligën e Kampionëve.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...