More

  Trump: Ditë e madhe për sigurinë kombëtare, do t’i ndërtojmë muret

  Trump: Ditë e madhe për sigurinë kombëtare, do t’i ndërtojmë muret

  Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se “ditë e madhe”, është planifikuar për sigurinë kombëtare, duke përfshirë njoftimin për të ndërtuar një mur në kufirin mes SHBA-së dhe Meksikës.

  Presidenti i ri amerikan pritet të nënshkruajë disa urdhra ekzekutive në lidhje me emigracionin dhe sigurinë kufitare gjatë ditëve të ardhshme.

  Urdhrat sipas të gjitha gjasave do  të përfshijnë “verifikimin ekstrem” të personave që vijnë nga shtatë vende kryesisht myslimane në Lindjen e Mesme dhe Afrikë.

  Kjo do të kufizojë hyrjen e refugjatëve.

  “Ditë e madhe e planifikuar për nesër për sigurinë kombëtare. Në mesin e shumë gjërave të tjera, ne do të ndërtojmë muret”, shkruan Trump në Twitter.

  Ndërtimi i një muri rreth 2000-milje përgjatë kufirit meksikan ishte një nga propozimet e tij kryesore gjatë fushatës zgjedhore presidenciale, transmeton KP.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...