More

  Thirrjet grupore po vijnë edhe në FaceTime!

  Thirrjet grupore po vijnë edhe në FaceTime!

  Që prej lansimit në 2010, aplikacioni FaceTime nga Apple ka mbështetur vetëm thirrjet në mes të dy pjesmarrësve.

  Sipas një raporti të pakonfirmuar që vjen nga Izraeli, Apple mund të ndryshojë këtë fakt duke sjellur thirrjet me video për grupe në versionin e ri të sistemit operativ, iOS 11.

  Versioni i ri i sistemit operativ mobil besohet se do të shfaqet në konferencës e Apple, WWDC, që do të mbahet në verë.

  Më pas, iOS 11 do të kalojë nëpër disa faza të zhvillimit para lansimit publik, që do të mund të ndodhë në kohën e njejtë me lansimin e iPhone-ëve të rinjë.

  Informata rreth thirrjeve grupore në FaceTime vjen nga disa njerëz të afërt me zhvillimin e iOS, që pjesërisht është duke ndodhur në Izrael.

  Tipari i thirrjes në grupe do të mundësoj thirrje me deri gjashtë persona dhe do të inicohet përmes bisedave grupore në iMessage.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...