More

  Testimi ekstern numëron ditët e fundit

  Do të ishte jo shumë mirë, por shkëlqyeshëm për profesorët dhe nxënësit nëse ndodh një gjë e tillë”, thotë për KOHA, Bedri Gjureci, drejtor i Shkollës së Mesme në Saraj, të Shkupit. Neve si shkollë, plotëson më tej ai, jemi të përgatitur për të dyja variantet. “Edhe nëse mbahet testimi, edhe nëse nuk mbahet, për ne si shkollë nuk ka problem. Jemi të përgatitur edhe për variantin e organizmit të eksternes. Kemi hapësirën dhe kompjuterët e nevojshëm. Por, nëse nuk mbahet konsiderojmë se do të jetë shumë më mirë, sepse edhe ashtu ka qenë një proces me shumë mangësi dhe defekte për qëllimin caktuar”, shprehet Gjureci. Në këtë mënyrë vlerësojnë të gjithë ata që pohojnë se “vlerësimi ekstern nuk mund të jetë as një vlerësim objektiv i njohurive të nxënësve”. Sepse, nuk ka mundësi që të vlerësosh dijet e nxënësve me një test dhe për një orë, më mirë dhe më objektivisht se sa munda ta bëjë mësimdhënësi gjatë një viti.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...