More

  Sulme terroriste në Somali, mes viktimave edhe gazetarë

  Sulme terroriste në Somali, mes viktimave edhe gazetarë

  Një kamikaz u përplas me makinën e tij të ngarkuar me eksploziv në një hotel në kryeqytetin somalez Mogadishu, sulm që u pasua nga një shpërthim i dytë pak minuta më vonë, ndërsa ekipet e emergjencës dhe gazetarët ishin grumbulluar në vendngjarje.

  Shpërthimi i dytë u kap nga kamerat e agjencisë së lajmeve Reuters, përcjell tch.

  Gazetarët dhe dëshmitarë okularë shfaqen duke ia mbathur me shpejtësi, ndërsa një re e dendur pluhuri ngrihet në zonë.

  Sulmi i dyfishtë u mor përsipër nga grupi terrorist Al-Shabab, zëdhënës të të cilit thanë se muxhahedinë të armatosur rëndë po luftojnë brenda hotelit.

  Mediat lokale dhe të huaja raportojnë për dhjetëra të plagosur, ndërsa dyshohet gjithashtu për një numër të konsiderueshëm viktimash, megjithëse ende nuk ka raporte zyrtare.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...