More

  Spurs me përbërjen e dytë mposhtë Toronton, Washingtoni shkatërron Bostonin (Video)

  San Antonio Spurs ka shënuar fitore në udhëtim te Toronto Raptors, që është skuadra e dytë më e fortë në konferencën lindore. Spurs fituan me formacion të dytë me rezultat 106-108, teksa me rezultat 123-108 ishte Washington Wizards që mposhti Boston Celtics në derbin e ditës së martë në NBA.

  San Antonio e nisi takimin pa Leonardin, Parkerin dhe Gasolin, çka i bëri ata jo favoritë përballë Torontos ku mungoi vetëm DeRozan, kurse në formacion u rikthye ylli Patrick Patterson.

  Pas pjesës së parë Spurs krijuan një epërsi solide prej shtatë pikësh, e cila u shkri në fillim të pjesës së dytë, për të hyrë në çerekun e katërt në mënyrë të barabartë.

  Në fund të ndeshjes e cila ishte dramatike San Antonio u tregua më konkrete dhe arriti të fitonte duelin me dy pikë avantazh.

  Më i miri në këtë takim ishte Kyle Lowry me 30 pikë e dy asistime dhe pesë kërcime, pasuar nga Terence Ross me 21 pikë.

  Te San Antonio shkëlqyen Lamarcus Aldridge me 21 pikë e 7 kërcime dhe Patty Mills me 18 pikë e tri asistime. Te Spurs pesë lojtarë realizuan pikë dyshifrore.

  Washingtoni e shkatërroi Bostonin në derbin e ditës ku u prit rivalitet i madh. Shkëlqyen Bradley Beal me 31 pikë, e John Wall me 27 pikë. Te Bostoni më i miri ishte Isaiah Thomas me 25 pikë e 13 asistime, por kjo nuk mjaftoi që ekipi i tij të kishte ndonjë gjasë në këtë duel.

  San Antonio po e ndjekë hap pas hapi Golden Staten në tabelën e konferencës perëndimore, me Golden State që është vetëm dy ndeshje larg Spursave kurse Washingtoni me fitoren e nëntë nga 11 ndeshjet e fundit i është afruar shumë Boston Celtics duke qëndruar vetëm dy fitore larg tyre.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...