More

  Sot u organizua Ekspozita e katër piktorëve , dy nga Kosova dhe dy nga Shkupi , në mesin e tyre edhe Afrim Shatku nga Derveni

  Sot në hapësirat e shtëpisë të kulturës “Koço Racin”-Shkup , ABC-POETIKE me në krye Sami Sherifi u organizua Ekspozita e përbashkët e katër piktorëve dy nga Kosova:Idriz Berisha Xhixhi dhe Shahadin Mejzini Profi e dy nga Shkupi : Afrim Shatku dhe Fatmir Stavileci
 , njofton derveni.info

  Ekspozitëss i paraprinte një aktivitet i begate kulturoartistik me këngë qytetare nga grupi “Lyra”-Shkup…rapsodi Tahir Seferi…promovim librash dhe recitime poezishë.

  Afrim Shatku , jeton në Kondovë. Është një ndër arkitektet me të njohur shqiptarë në Shkup dhe njëkohësisht është edhe piktorë. Kjo nuk është ekspozita e parë e tij, ai gjithashtu ka pasur edhe ekspozita të tjera me piktura mbreslënëse.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...