More

  Sot u organizua Ekspozita e katër piktorëve , dy nga Kosova dhe dy nga Shkupi , në mesin e tyre edhe Afrim Shatku nga Derveni

  Sot në hapësirat e shtëpisë të kulturës “Koço Racin”-Shkup , ABC-POETIKE me në krye Sami Sherifi u organizua Ekspozita e përbashkët e katër piktorëve dy nga Kosova:Idriz Berisha Xhixhi dhe Shahadin Mejzini Profi e dy nga Shkupi : Afrim Shatku dhe Fatmir Stavileci
 , njofton derveni.info

  Ekspozitëss i paraprinte një aktivitet i begate kulturoartistik me këngë qytetare nga grupi “Lyra”-Shkup…rapsodi Tahir Seferi…promovim librash dhe recitime poezishë.

  Afrim Shatku , jeton në Kondovë. Është një ndër arkitektet me të njohur shqiptarë në Shkup dhe njëkohësisht është edhe piktorë. Kjo nuk është ekspozita e parë e tij, ai gjithashtu ka pasur edhe ekspozita të tjera me piktura mbreslënëse.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...