More

  Sot u mbajt “Panairi i biznesit” Saraj 2017

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës Albiz sot e organizoj “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit”, i cili u mbajt në hapësirat e restorantit Korabi në Saraj.

  Në këtë panair produktet e veta i prezantuan 20 kompani të cilat veprojnë dhe janë nga komuna e Sarajit. Kompanitë ishin nga me të ndryshmet, i promovuan produktet ushqimore, higjienike, materialet ndërtimore etj. Disa nga këto kompanitë janë përfaqësues të brendeve të mëdha botërore.

  Në hapjen solemne të pranishmëve iu drejtua z. Ilir Idrizi, drejtor ekzekutiv i Fondacionit Albiz, i cili tha se është privilegj që për herë të dytë realizojmë këtë panair duke promovuar kompanitë afariste dhe katalogun e kompanive.

  Fjalë rasti pati z. Nexhat Shahini, kryetar i Këshillit të donatorëve pranë Fondacionit Albiz, i cili i përshëndeti të pranishmit dhe tha se ky panair tashmë po bëhet tradicional dhe numri i kompanive që prezantojnë po rritet. Po ashtu panairin e përshëndeti edhe z. Blerim Bexheti, kryetar i Komunës së Sarajit i cili potencoi mbështetjen institucionale që komuna u ofron bizneseve.

  Në panair fjalë rasti patën edhe Ekselenca e tij ambasadori i Republikës së Shqipërisë z.Fatos Reka dhe nënkryetari i OEMVP-së z.Mendi Qyrra.

  Gjatë panairit u promovua edhe Katalogu i bizneseve të Komunës së Sarajit. Katalogun e prezantoi kooridnatori i projektit, z. Rrametulla Sefa.

  Në katalog janë përfshirë të dhënat për rreth 400 kompani, ku mund të gjenden të dhëna për veprimtarinë, numrin e të punësuarve, të ardhurat vjetore, kontakti etj.

  Panairin e vizituan rreth 300 vizitorë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Suspendohen dy policët në Idrizovë, u mashtruan nga një i burgosur duke u marrë 4000 euro

  Dy policët të cilët pretendonin se ishin mashtruar nga një i burgosur janë suspenduar, informoi ministri i Drejtësisë, Krenar...

  Të paktën dy të vrarë nga të shtënat në Roterdam

  Të paktën dy persona u vranë nga të shtënat në Roterdam, ka thënë policia në një konferencë për shtyp. Policia...

  Ky është 19-vjecari i cili vdiq si pasojë e plagëve të marra më thikë në kufirin Serbi-Kroaci

  Afër pikës kufitare Serbi-Kroaci që gjendet në fshatin Batrovc në rajonin e Vojvodinës në Serbi sot janë sulmuar dy...

  Nuk pajtohet me ndryshimet e Kodit Penal/ Lloga tregon përse nuk i nënshkroi ndryshimet ligjore

  Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, sot për herë të parë u prononcua për mediat se përse nuk i nënshkroi...
  WordPress Ads