More

  Sot u mbajt festivali ” Saraj Fest”

  SARAJ FEST është manifestim kulturor që tradicionalisht mbahet që nga viti 2011. Viteve tjera ky manifesim është mbajtur në qendrën rekreativo sportive Saraj dhe Liqeni Treska.

  Këtë vit për shkak të rrethanave shoqërore Saraj Fest  2017 është mbajur sot me datë 06.05.2017 në Sheshin e Famurit në Saraj.

  Pjesmarës të këtii edicioni kulturor i shtati me radhe ishin Soqeritë kulturoro artistike:”Shkupi” nga Shkupi,Shqiponja,, nga Saraji,Divanhana nga f.Lubin dhe organizatore e Saraj Fest Drita e Dervenit nga Saraji.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...