More

  Sot fillon Festivali Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK-FEST 2017

  Shoqëria Kulturore Artistike “SHQIPONJA” sot , organizon Festivalin Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK-FEST 2017 ku për herë të parë do të prezantohen vlerat para publikut të vendit , përmes aktiviteteve artistike ( këngëve , valleve , traditave , dokeve , riteve ,etj.)

  Qëllimi i organizimit të këtij festivali është që grupet pjesmarëse nga Shqipërija , Kosova , Bullgarija , Turqija dhe nga gjitha qytetet e Maqedonisë që përmes aktiviteteteve artistike të zhvillojnë raporte të mirëkuptimit , respektit të ndërsjelltë , afrimit të të rinjve nga të gjitha sferat e jetës shoqërore.

  Festivali do të mbahet te Sheshi i Flamurit në Saraj me fillim prej orës 19:00.

  Ky festival do të vazhdoj edhe me datë 20 dhe 21 Maj.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...