More

  Sot fillon Festivali Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK-FEST 2017

  Shoqëria Kulturore Artistike “SHQIPONJA” sot , organizon Festivalin Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK-FEST 2017 ku për herë të parë do të prezantohen vlerat para publikut të vendit , përmes aktiviteteve artistike ( këngëve , valleve , traditave , dokeve , riteve ,etj.)

  Qëllimi i organizimit të këtij festivali është që grupet pjesmarëse nga Shqipërija , Kosova , Bullgarija , Turqija dhe nga gjitha qytetet e Maqedonisë që përmes aktiviteteteve artistike të zhvillojnë raporte të mirëkuptimit , respektit të ndërsjelltë , afrimit të të rinjve nga të gjitha sferat e jetës shoqërore.

  Festivali do të mbahet te Sheshi i Flamurit në Saraj me fillim prej orës 19:00.

  Ky festival do të vazhdoj edhe me datë 20 dhe 21 Maj.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...